II. Uluslararası Aile Sempozyumu, alanında uzman birçok değerli akademisyenin katılımıyla İstanbul Aile Vakfı’nın çok sayıda üniversite ve Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gibi kuruluşlarla birlikte 10-12 Mayıs 2024 tarihlerinde “Küresel Tehditler Karşısında Aile” üst başlığı ile Gaziantep’te yapılmıştır.

Birleşmiş Milletler (BM) “Uluslararası Aile Haftası” etkinlikleri kapsamında, 2024 yılının “Aile Yılı” olarak ilan edildiği Gaziantep’te Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre Merkezinde sempozyumumuz organize edilmiştir. Sempozyumda, aile kurumunun öneminin farklı disiplinlerden bakış açısıyla, ülkemizden ve dünyadan bilim insanları ve alanında uzmanlar isimler tarafından sorunların ve beklentilerin gün yüzüne çıkartılması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda aile kavramının karşı karşıya olduğu küresel tehditlere dikkat çekmek, neslin ve ailenin korunması konusunda bir farkındalık oluşturmak ve ailenin güçlendirilmesine yönelik adımlar atmak için bilimsel ve pratik sonuçlar hedeflenmiştir.

Sempozyumda eş zamanlı olarak aynı anda 3 büyük salonda 80 civarı akademisyen bildiri sunmuştur. Açılış ve kapanış oturumları ile birlikte 21 oturum yapılmıştır. 63 Tebliğ sunulmuştur.

 


Özellikler

Kategori

Kitap