Ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrasında İstanbul Aile Vakfı olarak başlattığımız ve üç ay boyunca devam ettiğimiz "Gönüllülük Seferberliği" Psikososyal Destek Projemize dair hazırladığımız kitapçık yayımlandı.

6 Şubat 2023’te yaşanan Asrın Felaketi, tüm ülkemizi derinden yaraladı. Ortaya çıkan acı tablo karşısında İstanbul Aile Vakfı olarak, bu yaraya az da olsa merhem olabilmek adına ivedilikle Gönüllülük Seferberliği Projesi’ni başlattık. Gönüllülük çağrımıza kulak veren 500’ü aşkın ruh sağlığı uzmanımız ile depremin ilk günlerinde bölgede faaliyetlere başladık ve eş zamanlı olarak beş farklı bölgede beş farklı psikososyal destek ekibimiz ile depremzede vatandaşlarımıza elimizi uzattık.

Bölgede Yürütülen Çalışmalar

• Gönüllülerimiz, depremin üçüncü gününden itibaren üç ay boyunca, beş farklı bölgede (Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş’ta iki farklı bölge, Malatya) eş zamanlı olarak psikososyal destek hizmeti sağladı.
• 10.000’in üzerinde depremzede vatandaşa psikososyal destek hizmeti verdik.
• 45.610 çadır ziyareti, bölgelerde ekiplerimiz oyuncak dağıtımından, farklı şenliklere kadar birçok aktivite gerçekleştirdik.
• 84.800 çocuk ile görüşme gerçekleştirdik.

 


Özellikler

Kategori

Sahifeler