İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliğiyle Vakfımız tarafından düzenlenen "Küresel Tehditler Karşısında Aile" çalıştayı raporu yayımlandı!

25 Kasım 2023 Cumartesi tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi-Kuzey Kampüsü’nde “Küresel Tehditler Karşısında Aile Çalıştayı” icra edilmiştir.

Bu çalıştayda küresel meydan okumalar karşısında çocukların, kadınların, gençlerin, evlilik müessesesinin, yaşlıların, erkeklerin vb. toplumu ve aileyi oluşturan unsurların nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya kaldıklarını alanında uzman kimselerle masaya yatırılmıştır.

2022 ve 2023 yıllarında yapmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda çalıştayda ailenin maruz kaldığı küresel tehditlerin masaya yatırılmasına karar verilmiş ve çalıştayın gündemi de “Küresel Tehditler Karşısında Aile” olarak belirlenmiştir.

Çalıştayda “Küresel Tehditler Karşısında Aile” meselesi farklı açılardan ele alınmıştır. Çocuk ve genç, evlilik müessesesi, toplumsal yapı ve demografi gibi konular üzerine yapılan komisyon toplantılarına araştırmacılar, akademisyenler, yazarlar, sanatçılar, medya mensupları, eğitimciler, iş insanları, sporcular, hukukçular ve aile meselesine gönül vermiş olan şahsiyetler katkı sağlamıştır.

Aile Çalıştayı Raporunu okumak için tıklayın!


Özellikler